DİŞ TEMİZLETME FİYATLARI
  • Dr. Sertaç KIZILKAYA

DİŞ TEMİZLETME FİYATLARI

180080

Düzenli ağız bakımı sağlıklı dişler ve diş etlerimiz için gerekli bildiğiniz gibi. Diş temizletme işlemi de bu ağız bakımın önemli bir parçası. Diş temizliği ne zaman yapılmalıdır, diş temizletme yapılmadağında ne olur, diş temizletme fiyatları ne kadar, diş temizletmeden ağrı olur mu gibi merak edilen soruları Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya sorduk. İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniği kurucusu estetik diş hekimi ve implant konularında hizmet veren seçkin bir diş kliniği. 

Diş Fırçalama Nasıl Olmalı?

Diş ile diş etinin birleştiği bölgelerde yiyecek artıkları birikiyor. Bakteri plağı olarak isimlendirilen bu plaklar bütün ağzı sağlığını olumsuz etkiliyor. Diş eti enfeksiyonu, diş çürüğü, ağız kokusu gibi önemli sorunların da  çıkış kaynağı bu bakteri plakları. Yiyecek artıkları yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde asit oluşumunu başlatmakta. Bu aşamadan sonra diş minesinin harabiyeti ve diş etinde enflamatuvar değişimlerin başladığı gözlemlenmekte. Bakteri plağı diş çevresindeki çamur görüntüsünde yumuşak ve diş fırçası ile çıkarılabilen bir katmandır.

Düzenli diş fırçalama bu bakımdan önem taşımaktadır. Asit üreten baktri plaklarının kısa sürede uzaklaştırılması ortaya çıkabilecek önemli sorunların da engelleyicisi olmaktadır. Madem ki bu kadar önemli diş fırçalamak bu işi hakkını vererek yapmak gerekir değil mi? Dişlerin bütün yüzeylerini dikkatli bir şekilde fırçalamalıyız. Dişin ön ve iç kısımları fırçalandıktan sonra çiğneme yüzeyinin de fırçalanması gerekir. Hepsinden önemlisi iki diş arasındaki alanın temilenmesidir. Bunu doğru bir şekilde yapabilmek için fırçayı doğru kullanmak gerekir. Diş ile diş eti birleşme alanından 45 derecelik açı ile diş fırçasını etten dişe doğru çevirmek gerekir. Diş hekiminiz size bunu tam olarak uygulama ile gösterecektir. süre olarak en az 3 dakika ve her yemek yedikten sonra dişlerin fırçalanması gerekmektedir. 

Diş Temizletme Neden Gerekiyor?

Daha büyik sorunlar yaşanmadan diş temizliği yaptırmak önemli. 

 

 

 

Makaleye Yapılan Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmadı.


DOKTORA WHATSAPP'DAN SORU SORMAK İÇİN TIKLAYINIZDOKTORA WHATSAPP'DAN SORU SORMAK İÇİN TIKLAYINIZ