İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ
  • Dr. Sertaç KIZILKAYA

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ

13695

Modern dş implantları, çene kemiğine sabitlenmiş veya çıkarılabilir bir protezkkullanımına imkan sağlar. Hasta için yapay dişlerini güvenli bir şekilde tutmayı sağlayan bir çeşitt yapay diş kökleridir implantlar.Çiğneme etkinliğini arttıran İmplantlar yaşam kalitenizi de büyük ölçüde artırrırlar. 
Diş boşluklarının artık diş kesimi yapılarak uygulanan geleneksel köprüler ile kapatılması gerekmiyorr. Köprüler kaçınılmaz olarak, komşu dişlerin taşlanması yoluyla sağlıklı diş maddesinin kaybı anlamına gelir. Diş implantlarımız, köprüler tarafından doldurulamayan uzun boşluklar için bile uygun olabilmektedir. Böylece dar ve estetik protezlerin uygulanmasını mümkün kılarlar. Şimdi implantların sağladığı avantajlara göz atalım. 

Kemik Koruma Fonksiyonu

İmplantlar, her zaman diş kaybı ile sonuçlanan kemik kaybını önlerler. Eksik diş bölgesinde alveol kemiği hızlı bir şekilde erir. Bunu engellemek için diş kökü veya implant mevcudiyeti önemlidir. Diş çekildiğinde kemik hacim kaybetmeden implant uygulanması önerilmektedir. Bu sayede ilgili bölgede kemik hacmi azalmaz. Fonksiyonel olarak yüklenmiş implantlar, çevreleyen kemiği ve çevresindeki yumuşak dokuyu korur.

En İyi İmplant ve Üzerine Takılan Diş İçin 

Var olan ve iyi yapılmamış kısmi veya tam protezler için implantlar, yaşam kalitenizi önemli ölçüde arttırmanın harika bir yoludur. İmplant üzerine uygulanan diş protezleri hareket etmez ve düşmez. Kolayca temizleyebilirsiniz. gülmede ve konuşmada zorluk çekemezsiniz. Uzun yıllara dayanan deneyim ile, implantları en yüksek hassasiyetle yerleştirme bilgi ve yeteneği elde edilebilmektedir. Tedavi öncesi gerektiğinde üç boyutlu X-ray DVT ve diş modelleri hazırlanabilir.Çene kemiğinin durumu belirlenir. Sizin için en iyi implant uygulaması planlanır ve uygulanır.

Ayrıca, zaten meydana gelmiş kemik kaybı durumunda, gerekirse, çene kemiği yapay olarak oluşturulur. Son teknoloji ürünü piezocerrahi prosedürü hassas yumuşak dokuyu korur. Daha sonra, çoğu durumda, aynı seansta, implant demirlenebilir.Lokal anestezi altında,  her zaman olduğu neredeyse hiçbir şey hissetmezsiniz.

Sağlam, güzel bir diş dişi için

Birçok insan yurtdışında yaptıracağı diş tedavisini planlarken gizli maliyetler ya da ücretler konusunda endişe duyuyor. Herşeyden önce ilk defa Türkiye ye gelecekler için durum farklı.Ancak bizim Türkiye ile ilgili deneyimlerimiz var. Düşünün ki bilmediğiniz bir ülkeye ve daha önce tanımadığınız bir diş hekimine gitmeyi düşünüyorsunuz, bu başlı başına bir endişe kaynağı. İşte bu noktada birçok yabancı uyruklu insanın diş tedavileri için Türkiye yi hiç tereddüt etmeden seçtiklerini hatırlayın. Onlar veya bir tanıdıkları daha önce yaşadıkları olumlu deneyimler nedeni ile ülkemizi tercih etmektedir. Siz de tedaviniz sonrasında referans olacak ve insanların implanr ve estetik diş tedavileri için Türkiye yit tercih etmesini tavsiye edeceksiniz.

Şimdi gelelim önemli para konularına. Türkiye'de, tedavinizin size ne kadara mal olacağını, kaç kez ziyaret edeceğinizi ve istenilen sonuca ulaşmak için nelere ihtiyaç duyacağınızı tedavi başında ayrıntılı olarak açıklıyoruz. 

Bir tatil yeri olarak Türkiye, güneşli iklimi, muhteşem plajları, dost canlısı insanları ve muhteşem tatil köyleri nedeniyle uzun zamandır gözde bir ülke olmuştur. Bunlara ilaveten en önemli avantajlardan bir tanesi de döviz kurlarıdır. Türk Lirası'nın tatiliniz sırasında paranızın karşılığını tam olarak alması için Pound, Euro veya Dolar'a büyük bir değer katdığının farkındasınız değil mi?

Eğer Türkiye'ye hiç seyahat etmediyseniz, tam zamanı.Size önerimiz kliniğimize yakın bir otel tercih etmeniz. Otelinizi temin ederek, diş kliniğimize ve gezilecek yerlere kolaylıkla gidebilirsiniz. Bizim için bunu kolaylaştırmak çok basit. Gelmeden bizi ararsanız size önerebileceğimiz güzel ve uygun fiyatlı oteller hakkında bilgi alabilirsiniz.  

Hızlı ve profesyonel  bir ekip sayesinde sorunsuz güvenli tatil ve tedavi olanağı mümkün. Her zaman istediğiniz güvendiğiniz gülümsemeyi elde etmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi görmek için hemen bugün bizimle iletişime geçin. 

Makaleye Yapılan Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmadı.


DOKTORA WHATSAPP'DAN SORU SORMAK İÇİN TIKLAYINIZDOKTORA WHATSAPP'DAN SORU SORMAK İÇİN TIKLAYINIZ